11 Temmuz 2012 Çarşamba

İbrahim Akgüllü > Salvador Dali


Uzun bir aradan sonra hak edene hakkını vermek için geri dönüş yapıyoruz. Çünkü İbrahim Akgüllü'yle makara geçtiğini biliyoruz. Urfalı İbrahim yeni albümünü çıkarıyor ve lansmanını yapmak için efsanevi bir olaya imza atıyor.

Kadının üzerinden kebap yemek! Barney Stinson yapsa, wait for it'i yapıştırırsın dileniş elçisi. Sürrealizmin içinde boğulan Salvador Dali filin hortumu yerine çük çizse sen kalkıp ona "hmm, toplumu egemen kılan erkeklerin, fil nasıl hortumsuz yaşayamıyorsa erkek de penissiz (şekilsiniz ya, hıammına) yaşayamayacağına gönderme yapıyor burada." diye tatavaya başlarsın. Al sana komple bir adam. Sürrealist olduğu kadar realist, realist olduğu kadar rasyonel: İbrahim Akgüllü!

Hani sen ölmeden önce yapmak istediklerinin listesine çıplak kadının üzerinden suşi yemek yazdın ya, ben kızın üzerinden kebap yiyip 2 saat sonra ölmeyi kabul ederim asbaşkan :( Alüminyum folyonun kattığı şekle bak ya, net efsane.

Suşi demişken de konuyu dağıtmayalım. Oğlum çiğ balık yemek de neyin nesi ya? Neyin statüsünü kovalıyorsunz hayatta. Evde annen sana çiğ balık verse mızmızlanırsın açık, mert, korkusuzca. Et dediğin pişmiş olur arkadaş. Hollywood filmlerinin dibine düşmekten hep oluyor bu az pişmiş antrikot yemelerin. 


Bak ve karar ver hangisi daha samimi? Göbek deliğine koyulmuş adana kebap yemek mi, ne yediğinden bir bok anlamadığın suşiyi zar zor yemek mi? İçindeki Vedat Milor saçmalığını bir kenara bırak ve öyle konuş!

İbrahim Akgüllü'nün hayatındaki bu müthiş fikirler bununla sınırlı kalmıyor. Meclisi Ala, Hip hop bir bombaysa, al sana bir bomba da Urfalı İbo'dan sana. Böyle bir müzik gerçekliği yok. Sanat direktörüne gerek yok, çünkü orada İbrahim Akgüllü'nün özgün fikirleri var. Şu klibe bak, ve izlemelere doyma, çünkü izledikten sonra seninle kızın üzerinde kebap yemeye gideceğiz :(Tek kelimeyle müthiş! Urfalı rapçi LEWO'yu kullanarak sendika üyemiz Leventdem ve bize selam çakmıştır. (Sen seversin göndermeleri dilo). Abi klip harika sentez ya. Şalvarlı rapperların Urfa'da görebilirsin, Eminem'in kliplerinde değil. Usher limuzini alıp, ciciklerle dolu gece kulübüne gider, İbrahim Akgüllü limuzine binip, bağlama çalan siyahı dostlarıyla sıra gecesi yapar. Noktayı koymuş, başka söze gerek yok.

Bu adama hakkını verene kadar hakkımı sana helal etmiyorum dilo.

1 yorum:

Futbol Vandalı Bodom dedi ki...

harika post. çok net:( başarılarının devamını dinliyorum karşim:@

Yorum Gönder